24 września 2023 / September 24th, 2023

Informacje organiacyjne

44. Maraton Warszawski – kliknij, aby przenieść się do wybranej informacji.

 1. Zapisy na bieg
 2. Odbiór pakietu startowego
 3. Wysyłka pakietów startowych
 4. Dojazd na start
 5. Organizacja startu
 6. Punkty odżywiania
 7. Depozyty
 8. Za linią mety
 9. Pacemakerzy
 10. Pomiar czasu
 11. Dekoracje
 12. Oficjalne koszulki

__________________________________________________________

1.

 

Zapisy na bieg

Swojego zgłoszenia możesz dokonać na STRONIE REJESTRACJI.

Opłata startowa na Maraton Warszawski do 22 września wynosi 250 zł,  a od 23 września – 300 zł (podczas zapisów online i w biurze zawodów). Zgłoszenia online zostaną zamknięte w dniu 24.09.2022 r. Zapisanie się do biegu będzie możliwe również osobiście w Biurze Zawodów 44. Maratonu Warszawskiego, z zastrzeżeniem że łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 22.09.2022 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.

Każdy uczestnik otrzymuje m.in. numer startowy z elektronicznym chipem do pomiaru czasu, worek i możliwość skorzystania z depozytów, obsługę na punktach odżywiania (woda mineralna Magnesia, OSHEE napój izotoniczny, banany Yellow), napoje i posiłek regeneracyjny po ukończeniu biegu, możliwość skorzystania z masaży, a za linią mety – medal.

Do swojego pakietu startowego możesz dodać koszulkę techniczną New Balance lub pamiątkową koszulkę bawełnianą (liczba koszulek jest ograniczona) oraz grawerunek wyniku na medalu.

 

Odbiór pakietu startowego

Pakiet startowy możesz odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
23 września 2022 (piątek) – 14:00 – 20:00
24 września 2022 (sobota) – 10:00 – 20:00

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (karta będzie do pobrania z profilu zawodnika – po zarejestrowaniu się w zakładce TWOJE BIEGI w drugiej połowie września) oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Na podstawie tych dwóch dokumentów, Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.

Biegacze charytatywni! Podczas wizyty na Expo koniecznie pamiętajcie o odwiedzeniu stoiska organizacji, dla której biegniecie w ramach akcji #BiegamDobrze. Przez cały czas pracy Biura Zawodów będą na Was czekać przedstawiciele wszystkich organizacji!

3.

 

Wysyłka pakietów startowych

Osoby, które w ramach zgłoszenia do biegu zamówiły i opłaciły pakiet wysyłkowy mogą pobrać swoje karty startowe z panelu biegacza.

Wyraźny skan bądź zdjęcie podpisanej karty startowej prześlij na adres: wysylka@maratonwarszawski.com do 8 września 2022.

Aby pobrać kartę startową:
1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI
3. Wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ

W przypadku niedostarczenia karty w terminie, pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów na standardowych zasadach.

Wysyłki będą realizowane na około dwa tygodnie przed Biegiem. W przypadku nieotrzymania przesyłki do dnia 20 września 2022 r., zgłoś ten fakt pod adresem wysylka@maratonwarszawski.com.

4.

 

Dojazd na start

Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona. Rekomendujemy przyjazd w okolice startu komunikacją miejską np. do stacji metra Dworzec Gdański. Pamiętaj, że w dniu rozgrywania biegu możesz poruszać się komunikacją miejską w I strefie biletowej bezpłatnie, na podstawie numeru startowego.

Przed przyjazdem na start sprawdź czasowe zmiany w organizacji ruchu w specjalnie przygotowanym INFORMATORZE DROGOWYM.

5.

 

Organizacja startu

Start biegu nastąpi o godzinie 9:00. Linia startu zostanie zamknięta po ok. 10 minutach od strzału startera.

Uczestnicy poruszający się na wózkach z napędem ręcznym startują z pierwszej linii o godz. 8:57.

Ustaw się w wyznaczonej strefie zgodnie z oznaczeniem na Twoim numerze startowym. Przydział do konkretnej strefy następuje według zadeklarowanego przez Ciebie czasu, podanego w formularzu zgłoszeniowym.
Pamiętaj, że osobom wnoszącym opłatę startową po 31 sierpnia 2022 r. nie gwarantujemy przydziału do strefy czasowej wynikającej z deklarowanego wyniku.

6

Punkty odżywiania

Punkty odświeżania zaopatrzone w wodę mineralną MAGNESIA będą rozmieszczone w odstępach co około 2,5 kilometra począwszy od 5 kilometra. Dodatkowo na co drugim punkcie począwszy od 10 kilometra będą znajdować się napoje izotoniczne OSHEE oraz banany YELLOW. Szczegóły znajdziesz na załączonej niżej mapie trasy oraz na RYSUNKU.

Pamiętaj, że każdy punkt odżywiania ma ok. 100 m. Nie musisz podbiegać do pierwszego stołu – woda dostępna jest zarówno na początkowych, jak i dalszych stołach. Podbiegając do dalszych stołów można uniknąć „zakorkowania” się strefy.

WAŻNE: za każdym punktem żywieniowym po tej samej stronie trasy będą ustawione „strefy zrzutu”, gdzie będzie można wrzucić kubek. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci do oznaczonych stref. Pozwoli to utrzymać porządek, a także uniknąć rzucania kubków pod nogi biegnących za Tobą biegaczy oraz zanieczyszczania pobocza.

W pobliżu każdego z punktów odżywiania będą znajdowały się kabiny WC.
Toalety dla osób poruszających się na wózkach z napędem ręcznym będą znajdowały się na punktach odżywania nr: 3 (10km), 7 (20 km), 11 (30 km), 15 (40 km).

7.

 

Depozyty

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Aby oddać depozyt, na worek musisz przykleić naklejkę ze swoim numerem startowym, którą znajdziesz w swoim pakiecie.

Depozyty uczestników maratonu będą przyjmowane na ul. Sanguszki w godz. 7:00-9:00. Numer samochodu, do którego możesz oddać depozyt znajdziesz na numerze startowym.

Do odbioru depozytu za strefą mety potrzebny będzie Ci numer startowy. Depozyt można odebrać do godz. 16:00 z tych samych aut, które przejadą na Wisłostradę i będą czekały na Ciebie tuż za strefą mety. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.

Po godzinie 16:00 odbiór depozytów będzie odbywał się z punktu Info w Miasteczku.

8.

Za linią mety

Na mecie otrzymasz: medal, wodę mineralną Magnesia, napój izotoniczny OSHEE oraz banana Yellow.

Na podstawie numeru startowego możesz skorzystać z posiłku regeneracyjnego.

Po biegu uczestnicy będziesz mieć także możliwość skorzystania z przebieralni, masażu oraz prysznica. Prysznice będą dostępne w budynku Ośrodka Polonia, ul. Konwiktorska 6.

9.

 

Pacemakerzy

W uzyskaniu wymarzonego czasu na mecie 44. Maratonu Warszawskiego pomogą Ci Pacemakerzy, którzy pobiegną na czasy:

3:00, 3:10, 3:15, 3:20, 3:25, 3:30, 3:35, 3:40, 3:45, 3:50, 3:55, 4:00, 4:10, 4:15, 4:20, 4:30, 4:40, 4:50, 5:00

3.

Pomiar czasu

Pomiar czasu odbywa się za pomocą chipa umieszczonego w Twoim numerze startowym.

Klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 200 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem że jeżeli wśród pierwszych 200 osób na mecie nie będzie co najmniej 8 mężczyzn i 8 kobiet, liczba 200 osób zostanie zwiększona tak aby je obejmowała.

Wszystkie klasyfikacje dodatkowe (wiekowe, branżowe) odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu).

1.

 

Dekoracje

Dekoracje na scenie głównej będą przeprowadzone w klasyfikacji generalnej, klasyfikacji zawodników na wózkach z napędem ręcznym oraz kategoriach wiekowych.

12:30
– Dekoracja zwycięzców klasyfikacji generalnej 44. Maratonu Warszawskiego

14:00
– Dekoracja zawodników na wózkach z napędem ręcznym w 44. Maratonie Warszawskim
– Dekoracje zwycięzców klasyfikacji wiekowych 44. Maratonu Warszawskiego

12.

 

Oficjalne koszulki

Aby domówić koszulkę:

 1. Zaloguj się w panelu biegacza.
 2. Wejdź w zakładkę „TWOJE BIEGI”.
 3. Kliknij przycisk „SZCZEGÓŁY” przy wybranym biegu.
 4. Kliknij „EDYTUJ DANE”.
 5. W formularzu rejestracyjnym możesz teraz dodać koszulkę i wybrać jej rozmiar.
 6. Zapisz dane.
 7. W zakładce „TWOJE BIEGI” przy danym wydarzeniu pojawi się aktywny przycisk „OPŁAĆ”.

Koszulki w poszczególnych rozmiarach dostępne są do wyczerpania dostępnych zapasów.

Uwaga, po dniu 13 września nie ma możliwości zmiany rozmiaru zamówionej koszulki.

ZOBACZ OFICJALNE KOSZULKI BIEGÓW >>>

Tabela rozmiarów