25 września 2022 / September 25th, 2022
 

Rekrutujemy wolontariuszy! Bądź częścią 44. Maratonu Warszawskiego!

26-08-2022 16:08
Wolontariusze od lat są nierozłączną częścią wszystkich biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu tworzymy wspaniałą historię Maratonu Warszawskiego. Udział w wolontariacie to podniosłe emocje, niezastąpione doświadczenie i znajomości na wiele lat. Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – twórz z nami imprezę, którą uczestnicy i wszyscy zaangażowani pamiętają na długie lata. Wybierz jedną z ośmiu grup zadaniowych i przeżyj niesamowitą przygodę. Przygotowaliśmy różne rodzaje zadań, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Już dziś odwiedź naszą platformę: www.wolontariatfmw.pl, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wybierz grupę zadaniową w której chcesz działać.
CO ZROBIĆ KROK PO KROKU?

1. Wejdź na stronę www.wolontariatfmw.pl
2. Zaloguj się na swój profil.
3. Wybierz grupę do której chcesz dołączyć.
4. Wyślij zgłoszenie.
5. Poczekaj na decyzję lidera.
6. Szykuj formę na 44. Maraton Warszawski!
 
CO OD NAS OTRZYMASZ?
Otrzymasz od dedykowaną, pamiątkową koszulkę, najlepsze kanapki i zdrowe przekąski, drobne upominki od Fundacji „Maraton Warszawski”. Nie zapomnimy również o świetnej atmosferze, ubezpieczeniu oraz ruchu na świeżym powietrzu. Z obserwacji wiemy, że wolontariat to także nowe znajomości na wiele lat i doświadczenie do CV!
CO MOŻESZ ROBIĆ? ZADANIA WOLONTARIUSZY
  • BIURO ZAWODÓW – Serce imprezy. Przez Biuro Zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy, uzyskać niezbędne informacje, odwiedzić Expo i wziąć udział w seminariach. Wolontariusze z tej grupy odpowiadają za sprawną organizację wydawania pakietów, a także kierowanie biegaczy charytatywnych do stoisk organizacji biorących udział w akcji Biegam Dobrze. Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Pałacu Kultury i Nauki.

 

  • INFO – Wszyscy wiedzą, że bez dobrej informacji żadna impreza nie może się udać. Dlatego wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. To zespół dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje oraz potrafią je sprawnie przekazać zainteresowanym. Wolontariusze odpowiadają na pytania biegaczy w Biurze Zawodów a także w dniu biegu na starcie i mecie w ramach stacjonarnych i mobilnych punktów informacyjnych.

 

  • ELITA – Opieka nad najszybszymi zawodnikami biegu – elity biegaczy i biegaczek. Do głównych zadań wolontariuszy należy pomoc maratończykom w dniach poprzedzających bieg a także w dniu imprezy. Członkowie tej grupy pomagają m.in. w dotarciu z lotniska, zakwaterowaniu oraz logistyce w dniu startu.

 

  • DEPOZYTY – Opiekunowie rzeczy osobistych wszystkich biegaczy. Zadaniem tego zespołu jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły bezpośrednio do właścicieli. Praca pozornie łatwa, ale kiedy uzmysłowimy sobie ilu jest biegaczy, może okazać się emocjonująca i wymagająca bardzo szybkiego działania.

 

  • EXTRA – Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Bez nich zapewnienie komfortu zarówno biegaczom, jak i wolontariuszom byłoby niemożliwe. Do tego zespołu zapraszamy wolontariuszy płci męskiej z dużymi zapasami siły, zapału do pracy i entuzjazmu. Jeśli coś jest do zrobienia, wolontariusz z grupy extra na pewno pomoże!

 

  • ROWERZYŚCI -Nad zabezpieczeniem trasy biegu czuwają wolontariusze na rowerach. Mają oczy dookoła głowy i wyostrzone wszystkie zmysły, aby jak najszybciej reagować na nieprzewidziane sytuacje. Rowerzyści towarzyszą najszybszym biegaczom a także czuwają nad bezpieczeństwem całego peletonu.

 

  • STREFA ZMIAN SZTAFET – W ramach 44. Maratonu Warszawskiego, biegacze mogą zmierzyć się z dystansem 42,195 km pokonując go w trzyosobowej sztafecie. Na trasie w dwóch strefach, drużyny dokonują zamiany biegaczy. Niezbędny jest tutaj porządek i dyscyplina. Wolontariusze czuwają nad sprawną organizacją stref, wpuszczają i wypuszczają biegaczy, wręczają medale i wodę. Wolontariusze działają na strefie Zmian Sztafet na ulicy Tamka lub przy strefie Zmian na ulicy Bonifraterskiej.

 

  • START/META – Zespół wolontariuszy wspierający biegaczy na starcie i mecie biegu. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w miejscu zgodnym z czasem, w którym biegacz chce ukończyć bieg. Biegacze mierzący się z dystansem maratońskim wyruszą z ulicy Konwiktorskiej i kończą swój bieg na mecie zlokalizowanej w Multimedialnym Parku Fontann. Wolontariusze będą wręczać pamiątkowe medale, wodę, izotonik, owoc oraz pomagać na mecie.

 

Szczegółowy opis grup znajdziesz na naszej stronie w zakładce „OPIS GRUP”.

 

Zdecydowany/a? Nie czekaj i zgłoś się do nas. Wspólnie stwórzmy team najlepszych wolontariuszy w mieście!