25 września 2022 / September 25th, 2022

FAQ aplikacji mobilnej „Maraton Warszawski”

JAK MOGĘ WYKONAĆ BIEG Z APLIKACJĄ?

Po uruchomieniu aplikacji wybierz wydarzenie (dystans), w którym bierzesz udział a następnie kliknij w ŚLEDŹ MOJĄ AKTYWNOŚĆ. Ta opcja będzie aktywna od pierwszego dnia rywalizacji, godz. 0:00 do ostatniego dnia rywalizacji, godz. 23:59.

 • Zaloguj się, używając nadanego numeru startowego i adresu e-mail podanego podczas rejestracji, a następnie wybierz opcję REJESTRUJ
 • Poczekaj, aż telefon odnajdzie dobry sygnał GPS i pokaże Twoją pozycję na mapie. Wciśnij START i rozpocznij bieg.
 • Jeżeli startujesz w rywalizacji, w której masz pokonać konkretny dystans – po osiągnięciu dystansu aplikacja automatycznie zatrzyma czas.
 • Jeżeli startujesz w rywalizacji, w której dystans nie jest jedynym wyznacznikiem jej ukończenia – po zakończeniu biegu naciśnij przycisk STOP.
 • Po zakończeniu rejestracji biegu, aktywuje się przycisk TWÓJ PROFIL, gdzie zobaczysz Twój rezultat oraz aktualne miejsce.
 • Polecamy sprawdzenie aplikacji przed planowanym startem.

 

CZY MOGĘ SPRAWDZIĆ APLIKACJĘ JESZCZE PRZED PLANOWANYM STARTEM?

Możesz sprawdzić działanie aplikacji rejestrując swoją aktywność korzystając z opcji TRENING. W tym celu kliknij na ikonkę biegacza w prawym dolnym rogu ekranu. Poczekaj na odnalezienie sygnału GPS oraz kliknij przycisk START.

Aby upewnić się że Twój telefon pozwala na działanie aplikacji w tle, spróbuj ją zminimalizować i skorzystać w tym samym czasie z innej aplikacji (np. przeglądarki internetowej, odtwarzacza muzyki czy aparatu). Po powrocie do naszej aplikacji upewnij się, że czas jest nadal mierzony, a w śladzie GPS nie ma przerwy.

Aby zatrzymać rejestrowanie po treningu użyj przycisku STOP.

 

JAK MOGĘ ZAKTUALIZOWAĆ MOJĄ APLIKACJĘ?

Android: Przejdź do Sklepu Google Play i wybierz z menu MOJE GRY I APLIKACJE i następnie skorzystaj z opcji AKTUALIZUJ przy aplikacji Maraton Warszawski. Możesz także wyszukać aplikację Maraton Warszawski w głównym oknie sklepu Google Play i po wejściu w jej szczegóły skorzystaj z opcji AKTUALIZUJ.

iOS: Przejdź do Sklepu App Store i wybierz z menu swój profil, a następnie KUPIONE, po wejściu w szczegóły aplikacji Maraton Warszawski skorzystaj z opcji AKTUALIZUJ. Możesz także wyszukać aplikację Maraton Warszawski w menu SZUKAJ sklepu App Store i po wejściu w jej szczegóły skorzystaj z opcji AKTUALIZUJ.

 

DLACZEGO APLIKACJA NIE REJESTRUJE MOJEGO BIEGU?

Sprawdź czy aplikacja posiada zgodę na śledzenie/lokalizację GPS (zapytanie pojawia się przy pierwszym uruchomieniu aplikacji). Możesz tego dokonać w ustawieniach telefonu.:

Android: USTAWIENIA – APLIKACJE – Maraton Warszawski – ZEZWOLENIA – LOKALIZACJA – Zawsze zezwalaj.

iOS: USTAWIENIA – PRYWATNOŚĆ – USŁUGI LOKALIZACJI – Maraton Warszawski – Zawsze.

 

Sprawdź czy aplikacja posiada zgodę na pracę w tle:

Android: USTAWIENIA – APLIKACJE – Maraton Warszawski – BATERIA – należy zezwolić na pracę aplikacji w tle. Wyłączona powinna być również opcja optymalizacji energii.

iOS: USTAWIENIA – Maraton Warszawski – ODŚWIEŻANIE W TLE włączone.

 

CZY MUSZĘ POBIEC Z DEDYKOWANĄ APLIKACJĄ?

Aby biec z nami możesz skorzystać z opcji trackingu w tej aplikacji. Jeżeli wolisz biec z zegarkiem lub inną aplikacją mierzącą czas i dystans biegu, pamiętaj, że istnieje możliwość przesłania nam zrzutu ekranu lub zdjęcia zegarka potwierdzającego czas, trasę i dystans biegu.

Dokumentację biegu w tej formie musisz wysłać, wybierając w aplikacji opcję WPROWADŹ SWÓJ WYNIK lub przez stronę internetową https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/, a następnie DODAJ WYNIK.

 

JAK WPROWADZIĆ SWÓJ WYNIK ZAREJESTROWANY ZA POMOCĄ INNEJ APLIKACJI?

Aby poprawnie wgrać wynik poprzez zrzut ekranu należy:

 • wgrać minimum jeden, maksymalnie 3 pliki graficzne (rozszerzenie pliku .jpg lub .png, wielkość pliku max 2mb)
 • wpisać mail rejestracyjny (podany przy rejestracji)
 • wpisać numer startowy
 • wpisać czas
 • wpisać pokonany dystans

Opcja wgrania wyniku będzie dostępna od pierwszego dnia rywalizacji zarówno w aplikacji – w menu znajdź WPROWADŹ SWÓJ WYNIK, jak również przez stronę internetową korzystając z opcji DODAJ WYNIK