24 września 2023 / September 24th, 2023

Najważniejsze informacje

Pekao S.A. Warszawska Dycha – kliknij, aby przenieść się do wybranej informacji.

 1. Zapisy na bieg
 2. Odbiór pakietu startowego
 3. Wysyłka pakietów startowych
 4. Dojazd na start
 5. Organizacja startu
 6. Punkty odżywiania
 7. Depozyty
 8. Za linią mety
 9. Pacemakerzy
 10. Pomiar czasu
 11. Dekoracje
 12. Oficjalne koszulki

__________________________________________________________

1.

 

Zapisy na bieg

Swojego zgłoszenia możesz dokonać na STRONIE REJESTRACJI.

Opłata startowa na Peako S.A. do 7 września wynosi 89 zł, a od 8 września do 25 września – 99 zł (podczas zapisów online i w biurze zawodów).

Każdy uczestnik otrzymuje m.in. numer startowy z elektronicznym chipem do pomiaru czasu, worek i możliwość skorzystania z depozytów, obsługę na punktach odżywiania (woda mineralna Magnesia, OSHEE napój izotoniczny), napoje i banan YELLOW po ukończeniu biegu oraz pamiątkowy medal.

Do swojego pakietu startowego możesz dodać koszulkę techniczną New Balance lub pamiątkową koszulkę bawełnianą (liczba koszulek jest ograniczona) oraz grawerunek wyniku na medalu.

2.

 

Odbiór pakietu startowego

Pakiet startowy możesz odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
23 września 2022 (piątek) – 14:00 – 20:00
24 września 2022 (sobota) – 10:00 – 20:00

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (karta będzie do pobrania z profilu zawodnika – po zarejestrowaniu się w zakładce TWOJE BIEGI w drugiej połowie września) oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Na podstawie tych dwóch dokumentów, Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.

Biegacze charytatywni! Podczas wizyty na Expo koniecznie pamiętajcie o odwiedzeniu stoiska organizacji, dla której biegniecie w ramach akcji #BiegamDobrze. Przez cały czas pracy Biura Zawodów będą na Was czekać przedstawiciele wszystkich organizacji!

4.

 

Wysyłka pakietów startowych

Osoby, które w ramach zgłoszenia do biegu zamówiły i opłaciły pakiet wysyłkowy mogą pobrać swoje karty startowe z panelu biegacza.

Wyraźny skan bądź zdjęcie podpisanej karty startowej prześlij na adres: wysylka@maratonwarszawski.com do 8 września 2022.

Aby pobrać kartę startową:
1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI
3. Wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ

W przypadku niedostarczenia karty w terminie, pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów na standardowych zasadach.

Wysyłki będą realizowane na około dwa tygodnie przed Biegiem. W przypadku nieotrzymania przesyłki do dnia 20 września 2022 r., zgłoś ten fakt pod adresem wysylka@maratonwarszawski.com.

4.

 

Dojazd na start

Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona. Rekomendujemy przyjazd w okolice startu komunikacją miejską np. do stacji metra Dworzec Gdański. Pamiętaj, że w dniu rozgrywania biegu możesz poruszać się komunikacją miejską w I strefie biletowej bezpłatnie, na podstawie numeru startowego.

Przed przyjazdem na start sprawdź czasowe zmiany w organizacji ruchu w specjalnie przygotowanym INFORMATORZE DROGOWYM.

5.

 

Organizacja startu

Start biegu nastąpi o godzinie 9:30. Linia startu zostanie zamknięta po ok. 5 minutach od strzału startera.

Uczestnicy poruszający się na wózkach z napędem ręcznym startują z pierwszej linii o godz. 9:27.

Ustaw się w wyznaczonej strefie zgodnie z oznaczeniem na Twoim numerze startowym. Przydział do konkretnej strefy następuje według zadeklarowanego przez Ciebie czasu, podanego w formularzu zgłoszeniowym.
Pamiętaj, że osobom wnoszącym opłatę startową po 31 sierpnia 2022 r.  nie gwarantujemy przydziału do strefy czasowej wynikającej z deklarowanego wyniku.

4.

 

Punkty odżywiania

Punkt odżywiania na Pekao S.A. Warszawskiej Dysze będzie zlokalizowany w okolicach 5 km. Na punkcie dostępna będzie woda mineralna Magnesia oraz napój izotoniczny OSHEE. 

Zobacz mapę. 

Pamiętaj, że punkt odżywiania ma ok. 100 m. Nie musisz podbiegać od razu do pierwszego stołu – podbiegając do dalszych stołów można uniknąć „zakorkowania” się strefy.

WAŻNE: za punktem żywieniowym, po tej samej stronie trasy będą ustawione „strefy zrzutu”, gdzie będzie można wrzucić kubek. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci w oznaczonej strefie. Pozwoli to utrzymać porządek, a także uniknąć rzucania kubków pod nogi biegnących za Tobą biegaczy oraz zanieczyszczania pobocza.

W pobliżu każdego punkt odżywiania będą znajdowały się kabiny WC.

4.

 

Depozyty

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Aby oddać depozyt, na worek musisz przykleić naklejkę ze swoim numerem startowym, którą znajdziesz w swoim pakiecie.

Depozyty uczestników Pekao S.A. Warszawskiej Dychy będą przyjmowane na ul. Sanguszki w godz. 8:00-9:30. Numer samochodu, do którego możesz oddać depozyt znajdziesz na numerze startowym.

Do odbioru depozytu za strefą mety potrzebny będzie Ci numer startowy. Depozyt można odebrać do godz. 11:30 z tych samych aut.
Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.

4.

 

Za linią mety

Na mecie otrzymasz: medal, wodę mineralną Magnesia, napój izotoniczny OSHEE oraz banana Yellow.

Jak będzie wyglądało Miasteczko pokazuje poniższa mapa.

4.

 

Pacemakerzy

W uzyskaniu wymarzonego czasu na mecie Pekao S.A. Warszawskiej Dychy pomogą Ci Pacemakerzy, którzy pobiegną na czasy:
40:00:00
42:30:00
45:00:00
47:30:00
50:00:00
52:30:00
55:00:00
57:30:00
60:00:00

4.

 

Pomiar czasu

Pomiar czasu odbywa się za pomocą chipa umieszczonego w Twoim numerze startowym.

Klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 200 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem że jeżeli wśród pierwszych 200 osób na mecie nie będzie co najmniej 8 mężczyzn i 8 kobiet, liczba 200 osób zostanie zwiększona tak aby je obejmowała.

Wszystkie klasyfikacje dodatkowe odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu).

4.

 

Dekoracje

Dekoracje na scenie głównej – Multimedialny Park Fontann – będą przeprowadzone w klasyfikacji generalnej, klasyfikacji zawodników na wózkach z napędem ręcznym oraz kategoriach wiekowych.

O 10:30 odbędą się:
– Dekoracja zwycięzców Pekao S.A. Warszawskiej Dychy
– Dekoracja zawodników na wózkach z napędem ręcznym Pekao S.A. Warszawskiej Dychy

12.

 

Oficjalne koszulki

Wzór oficjalnej koszulki zostanie opublikowany do dn. 10 września na stronie internetowej.

 

Tabela rozmiarów