24 września 2023 / September 24th, 2023

Najważniejsze informacje

Bridgestone Sztafeta Maratońska – kliknij, aby przenieść się do wybranej informacji.

  1. Zapisy na bieg
  2. Odbiór pakietu startowego
  3. Dojazd
  4. Organizacja startu
  5. Punkty odżywiania
  6. Depozyty
  7. Strefy zmian
  8. Za linią mety
  9. Dekoracje
  10. Oficjalne koszulki

__________________________________________________________

1.

 

Zapisy na bieg

Zgłoszenia drużyny można dokonać na STRONIE REJESTRACJI.

Opłata startowa na Bridgestone Sztafetę Maratońską wynosi 300 zł za drużynę.

Zapisy na sztafetę zostaną zamknięte dnia 19 września i nie będzie już możliwości rejestracji.

O kolejności zawodników na poszczególnych zmianach decyduje kapitan w formularzu zgłoszeniowym. Dane te można edytować on-line do 19.09.2022 r. lub osobiście w Biurze Zawodów przy odbiorze pakietu startowego. Nie jest możliwa zmiana kolejności po odbiorze pakietu startowego.

Do pakietu startowego można dodać koszulki techniczne New Balance lub pamiątkowe koszulki bawełniane (liczba koszulek jest ograniczona) oraz grawerunek wyniku na medalach.

2.

 

Odbiór pakietu startowego

Wszystkie sztafety startujące w biegu muszą zostać zweryfikowane w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej). Weryfikacji dokonuje kapitan sztafety (osoba zgłaszająca sztafetę) lub osoba pisemnie upoważniona przez kapitana. W celu weryfikacji należy przedstawić kartę startową (do pobrania na STRONIE REJESTRACJI około 2 tygodnie przed biegiem) podpisaną przez wszystkich członków drużyny.

W Biurze Zawodów kapitanowie otrzymują pakiety startowe dla całej drużyny, zawierające m.in.: numery startowe, chipy do pomiaru czasu, agrafki i pamiątkowe koszulki (zgodnie z wybraną opcją pakietu startowego).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
23 września 2022 (piątek) – 14:00 – 20:00
24 września 2022 (sobota) – 10:00 – 20:00

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Biegacze charytatywni! Podczas wizyty na Expo koniecznie pamiętajcie o odwiedzeniu stoiska organizacji, dla której biegniecie w ramach akcji #BiegamDobrze. Przez cały czas pracy Biura Zawodów będą na Was czekać przedstawiciele wszystkich organizacji!

4.

 

Dojazd

Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona. Rekomendujemy przyjazd w okolice startu komunikacją miejską np. do stacji metra Dworzec Gdański. Pamiętaj, że w dniu rozgrywania biegu możesz poruszać się komunikacją miejską w I strefie biletowej bezpłatnie, na podstawie numeru startowego.

Przed przyjazdem na start sprawdź czasowe zmiany w organizacji ruchu w specjalnie przygotowanym INFORMATORZE DROGOWYM.

5.

 

Organizacja startu

Uczestniczy Bridgestone Sztafety Maratońskiej wystartują wraz z uczestnikami maratonu o godzinie 9:00. Linia startu zostanie zamknięta po ok. 10 minutach od strzału startera.

Wejście do strefy startu będzie odbywać się na podstawie numeru startowego.

Długość trasy: 42,195 km. Długość poszczególnych zmian: ok. 14 km, ok. 10 km, ok. 18 km.

UWAGA! Zawodnicy z drugiej i trzeciej zmiany ustawiają się we wskazanych strefach zmian na trasie biegu. Zabronione jest dokonywanie zmian poza wyznaczonymi strefami zmian.

Uwaga! Zawodnicy z drugiej i trzeciej zmiany docierają do właściwych stref zmian we własnym zakresie.

6.

 

Punkty odżywiania

Punkty odświeżania zaopatrzone w wodę mineralną MAGNESIA będą rozmieszczone w odstępach co około 2,5 kilometra począwszy od 5 kilometra. Dodatkowo na co drugim punkcie począwszy od 10 kilometra będą znajdować się napoje izotoniczne OSHEE oraz banany YELLOW. Szczegóły znajdziesz na załączonej niżej mapie trasy oraz na RYSUNKU.

Pamiętaj, że każdy punkt odżywiania ma ok. 100 m. Nie musisz podbiegać do pierwszego stołu – woda dostępna jest zarówno na początkowych, jak i dalszych stołach. Podbiegając do dalszych stołów można uniknąć „zakorkowania” się strefy.

WAŻNE: za każdym punktem żywieniowym po tej samej stronie trasy będą ustawione „strefy zrzutu”, gdzie będzie można wrzucić kubek. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci do oznaczonych stref. Pozwoli to utrzymać porządek, a także uniknąć rzucania kubków pod nogi biegnących za Tobą biegaczy oraz zanieczyszczania pobocza.

7.

 

Depozyty

Uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym worek wraz z naklejką, umożliwiający zdeponowanie rzeczy w specjalnie wyznaczonym miejscu. Aby oddać depozyt, na worek należy przykleić naklejkę z numerem startowym. Do odbioru depozytu w strefie mety potrzebny Ci będzie numer startowy. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.

Rozpiska zmian oraz depozytów zgodnie z zamieszczoną tabelką:


3.

1.

 

Strefy zmian

I zmiana – ok. 14 kilometrów – start: ul. Konwiktorska – koniec Most Świętokrzyski / ul. Tamka

II zmiana – ok. 10 kilometrów – start: Most Świętokrzyski – koniec ul. Bonifraterska

III zmiana – ok. 18 kilometrów – start: ul. Bonifraterska – koniec ul. Wybrzeże Gdańskie

8.

 

Za linią mety

Na mecie otrzymacie: medal, wodę mineralną Magnesia, napój izotoniczny OSHEE oraz banana Yellow. Na podstawie numeru startowego możesz skorzystać z posiłku regeneracyjnego oraz masaży. Na poniższej mapie pokazujemy, jak zorganizowane jest miasteczko.

 

1.

 

Dekoracje

Dekoracja zwycięzców Bridgestone Sztafety Maratońskiej odbędzie się o godzinie 12:30 w Multimedialnym Parku Fontann na scenie głównej.

Drużyny które zajmą miejsca I-III w klasyfikacji generalnej otrzymają puchary.

Klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem są pierwsze 3 sztafety przekraczające linię mety – są one klasyfikowane na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera).

12.

Oficjalne koszulki

Wzór oficjalnej koszulki zostanie opublikowany do dn. 10 września na stronie internetowej.

Tabela rozmiarów