25 września 2022 / September 25th, 2022

Bridgestone Sztafeta Maratońska

W drużynie siła! Bridgestone Sztafeta Maratońska to propozycja dla trzyosobowych drużyn. To wspaniała możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu, a jednocześnie pragną poczuć magię i stać się częścią maratońskiego wydarzenia. Nic nie wzmaga takich emocji jak rywalizacja drużynowa, dlatego zbierz grupę przyjaciół, rodzinę lub koleżanki i kolegów z firmy, aby wziąć udział w święcie biegania, jakie opanuje stolicę w ostatni weekend września!

Trzyosobowe zespoły na start!

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej podzielą między sobą dystans maratonu: pierwsza zmiana będzie miała do pokonania około 14 kilometrów, druga – około 10 kilometrów i ostatnia – około 18 kilometrów. Strefy zmian będą zlokalizowane w niedalekim sąsiedztwie startu i mety, co ułatwi organizację zmian zespołom.

Trasa sztafety

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej pobiegną wraz z maratończykami na WSPÓLNEJ TRASIE, która przebiegać będzie przez serce stolicy i atrakcyjnie turystycznie lokalizacje, jak Łazienki Królewskie, Mosty: Gdański i Świętokrzyski, Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Nowy Świat aż do Placu Zamkowego na Starym Mieście. Kolejne zmiany będą miały do pokonania dystanse w przybliżeniu: 14 kilometrów, 10 kilometrów oraz 18 kilometrów.

 

Sponsor tytularny

Bridgestone będąca największym producentem opon na świecie, nie bez przypadku została sponsorem tytularnym imprezy. Marka ta jest  jedynym globalnym partnerem igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, które już za kilka dni rozpoczną się w Tokio.

Data biegu: 26.09.2021
Opłata startowa: 300 zł
Termin zapisów: do 12 września
Dystanse: ok. 14 km + 10 km + 18 km
Limit drużyn: 300