Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania aplikacji „Maraton Warszawski” znajdziesz TUTAJ >>>
Czym jest Korona Warszawy by Rak’n’Roll?
Zawody “Korona Warszawy by Rak’n’Roll” to miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski, w trakcie którego należy zdobyć 6 najwyższych warszawskich szczytów. W skład Korony Warszawy wchodzą:
• Górka Szczęśliwicka – 152 m n.p.m.
• Wzgórze Trzech Szczytów (lok. Górka Kazurka lub Monte Kazura) – 133,9 m n.p.m.
• Kopiec Moczydłowski – 130 m n.p.m.
• Kopiec Powstania Warszawskiego – 121m n.p.m.
• Kopa Cwila – 108 m n.p.m.
• Gnojna Górka – 96 m n.pm.
Jak zostać zdobywcą Korony Warszawy?
- Wybierz styl, w jakim stawisz czoła Koronie Gór Warszawy: alpejski, oblężniczy lub turystyczny.
- Załóż zbiórkę charytatywną #BiegamDobrze na stronie www.rejestracja.maratonwarszawski.com i zbierz kwotę minimalną 100 zł.
- Zebrania kwoty minimalnej uprawnia Cię do otrzymania licencji (wyjątkowego numeru startowego) na organizację Twojej ekspedycji.
- Dokonaj zadeklarowanego wyczynu i stań na szczytach Korony Warszawy!
- Swój wyczyn musisz zarejestrować za pomocą aplikacji “Maraton Warszawski” lub własnego urządzenia GPS.
- Po oficjalnym potwierdzeniu Twojego wyczynu, jako Zdobywca Korony Warszawy, otrzymasz unikatowy certyfikat i odznakę.
- Swoją zbiórkę charytatywną możesz prowadzić aż do 18 kwietnia, a im więcej środków uda Ci się zgromadzić, tym większa pomoc powędruje do osób zmagających się z chorobą nowotworową. Zdobywco pamiętaj: Sky is the limit!
Na czym polega styl alpejski?
To propozycja dla najwytrawniejszych biegaczy, którzy Koronę Gór Warszawy planują zdobyć w najbardziej spektakularny sposób. Do pokonania masz jednorazowo jest ok. 30 km, w trakcie których musisz wbiec na każdy z 6 szczytów Korony Warszawy. Miejsce startu i mety biegu oraz dokładna trasa zależą wyłącznie od wybranej przez Ciebie strategii. Możesz również skorzystać z propozycji historycznej trasy pierwszych zdobywców Korony Warszawy z 2015 r. MAPA TRASY (link). W ramach tego stylu prowadzona będzie klasyfikacja sportowa (wg osiągniętych czasów).
Na czym polega styl oblężniczy?
W tej opcji masz do pokonania minimum 30 km oraz do zdobycia 6 szczytów Korony Warszawy, jednak cały dystans swojego biegu możesz podzielić na maksymalnie 6 etapów (między 27 marca a 11 kwietnia). Start, metę oraz dokładną trasę wybierasz samodzielnie. Odcinki trasy nie muszą łączyć się w jedną pętlę, jednak suma pokonanych przez Ciebie kilometrów w drodze na szczyty nie może być mniejsza niż 30.
Na czym polega styl turystyczny?
To opcja dla chętnych do pokonania Korony Warszawy bez wymaganego dystansu biegowego. Twoim celem jest zdobycie każdego z 6 szczytów. W tym stylu nie ogranicza Cię ani liczba etapów, ani sposób dokonania ataku szczytowego. To świetna okazja, aby np. rozbudzić w najmłodszych członkach rodziny miłości do aktywnego spędzania czasu i górskiej przygody!
Jak udokumentować zdobycie Korony Warszawy?
W ramach stylu alpejskiego:
– możesz zarejestrować swój bieg za pomocą aplikacji “Maraton Warszawski” – wybierz „Śledź moją aktywność”, a następnie zaloguj się za pomocą numeru licencji (numer startowy) oraz adresu e-mail użytego podczas rejestracji na bieg. Potwierdź „Rejestruj”.
– możesz też zarejestrować swój bieg za pomocą innej aplikacji biegowej lub własnego urządzenia śledzącego, a następnie wgrać zrzut potwierdzający zrealizowanie wyścigu na stronie https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/ za pomocą „DODAJ WYNIK”
W ramach stylu oblężniczego:
– możesz zarejestrować każdy z etapów biegu za pomocą aplikacji “Maraton Warszawski” – wybierz „Śledź moją aktywność”, a następnie zaloguj się za pomocą numeru licencji (numer startowy) oraz adresu e-mail użytego podczas rejestracji na bieg. Potwierdź „Rejestruj”. Logowanie jest wymagane tylko przed pierwszym etapem biegu.
– możesz też zarejestrować swój bieg za pomocą innej aplikacji lub własnego urządzenia śledzącego, a następnie wgrać zrzuty potwierdzające zrealizowanie wszystkich etapów wyścigu na stronie https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/ za pomocą „DODAJ WYNIK”
W ramach stylu turystycznego:
wystarczy wgrać na stronie https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/ za pomocą DODAJ WYNIK zdjęcia typu selfie potwierdzające zdobycie przez Ciebie poszczególnych szczytów. W aplikacji “Maraton Warszawski” znajdziesz dedykowane nakładki do zdjęć dla Zdobywców poszczególnych szczytów.
W jaki sposób zaliczyć dany szczyt?
Poszczególne szczyty zaliczamy dobiegając w najwyższe, wytypowane gołym okiem, miejsce.
Górkę Szczęśliwicką zdobywamy z dowolnej strony, dobiegając do ogrodzenia stoku narciarskiego na wzniesieniu. Ze względu na zagrożenie lawinowe teren stoku pozostaje wygrodzony i niedostępny dla alpinistów.
W jakim terminie planowana jest wyprawa Zdobywców Korony Warszawy?
Aby zdobyć licencję powinieneś założyć zbiórkę charytatywną na stronie www.rejestracja.maratonwarszawski.com i uzbierać kwotę minimalną 100 zł w dniach od 16 marca – 18 kwietnia.
Atak szczytowy w celu zdobycia Korony Warszawy zaplanuj w dniach 27 marca – 11 kwietnia.
Czy w ramach wydarzenia prowadzona będzie klasyfikacja?
Klasyfikacja sportowa będzie prowadzona w ramach stylu alpejskiego.
Nazwiska wszystkich zdobywców, niezależnie od stylu w jakim dokonają ataków szczytowych, zostaną zapisane na liście Zdobywców Korony Warszawy.
Co otrzyma Zdobywca Korony Warszawy?
Gdy oficjalnie potwierdzimy, że zdobyłeś Koronę Warszawy w wybranym przez siebie stylu Twoje nazwisko znajdzie się na oficjalnej Liście Zdobywców Korony Warszawy, a na pamiątkę swojego wyczynu i jako dowód dla potomnych otrzymasz pin – Odznakę Zdobywcy Korony Warszawy oraz imienny Certyfikat Zdobywcy. Najważniejsza jest jednak pomoc, której udzielisz podopiecznym Fundacji Rak’n’Roll podejmując to wyzwanie.
Jakie obostrzenia sanitarne obowiązują podczas wydarzenia?
Twoje wyzwanie realizowane jest w plenerze, a uczestnicy powinni zastosować się do wszelkich aktualnie obowiązujących wymagań i przepisów epidemiologicznych władz administracyjnych, w tym zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki oraz utrzymywania dystansu od innych osób. Pamiętaj, by przede wszystkim być bezpiecznym!
Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Napisz do nas na adres info@maratonwarszawski.com lub zadaj je na fanpage’u Maratonu Warszawskiego.